CD Detičky lásky – Veselé piesenky pre vnímavé tehotenstvo a rodičovstvo

Milí naši návštevníci, mám obrovskú radosť,
že sa s vami môžeme podeliť o naše hudobné cd Veselé piesenky pre vnímavé tehotenstvo a rodičovstvo, ktoré už teší stovky rodín na Slovensku aj vo svete.
Objednávka:
Na adresu alexandrakeselova@gmail.com prosím zašlite svoje meno, adresu a počet kusov. Obratom Vám pošlem faktúru a po jej uhradení aj CD. Ďakujem :)

Novinka, cd si môžete objednať v digitálnej podobe tu http://www.cdbaby.com/cd/saskakeselova

Ďakujeme:)

Obsah:

1. Ami tomake http://www.youtube.com/watch?v=QK7bEcQpg9Y, 2. Zázrak počatia, 3. Ďakujem ti, dieťatko, 4. Nosím ťa v sebe
5. Harmónia láska a mier (afirmácia), 6. Nový človiečik,
7. Vítame ťa, 8. Vstávanka, 9. Kojíme sa, 10. Ako strom, 11. Povedz mi, 12. Tancuj, tancuj, 13. Sadaj slnko, sadaj 14. Raj na Zemi 15. Spinkáme spolu,16. Ho ho watanay, 17. Uspávanka

Majstri zvuku: Marek Szarvaš (1, 2, 3, 4, 5, 12, 11), MAOK (13,14,17), Peter Švorc (6),

Róbert Bobo Tkáč (7, 8, 10, 16)

Hudobné zloženie: Peter Tomko (gitara: 1, 3, 4, 7, 8, 10, 11, 12, 16; zobcová flauta drevená: 16; klavír: 1, 2, 4, 5, 11; buzuki: 1; dažďová palica: 1; drevená žabka: 12; djembe: 7; sanza: 8; okarína: 10; zvonkohra:16), MAOK (xylofón, gitara, spev, klávesy, píšťaly, udu, tamburína, triangel…: 13, 14,17), ŠiMoon Mesačnica Narayani ( vokály: 13, 17)
Marek Sarvaš (cajon, vajíčko, fľaša s vodou: 4, 12), Lenka Hudáková (zobcová flauta: 5), Peter Jakab (gitara: 6,15), Peter Duchnický (priečna flauta: 6),

Martin Kešeľ (spev: 3, 6) a Saška  Kešeľová (spev: 1–17)

Hudba a texty: Martin, Saška  a naše detičky

Obrázok tehotenstva: Filip Heriban

O význame hudby, spevu:

Detičky od štvrtého mesiaca v brušku zvedavo načúvajú. Príjemná hudba ich pohladí na duši aj telíčku.  Ako uvádza Vlastimil Marek v Novej dobe porodní, „zvuková stimulácia dieťatka v brušku je veľmi výhodná a dôležitá pre rozvoj plne a zdravo telesne, emocionálne, intelektuálne a duchovne vyvinutého človeka. M. Clementisová v londýnskej pôrodnici zistila, že štvormesačné a päťmesačné deti v maternici reagujú na Vivaldiho a Mozartovu hudbu upokojením, kým Brahms a rock ich ruší. Novorodenci výrazne preferujú melódie, ktoré im mamička spievala pred narodením. Čím viac žena tehotenstvo prespieva, tým viac dieťatko prospieva.“ Spievanie v pomalom tempe lieči, upokojuje, viac okysličuje, prekrvuje. Veľký význam má aj spev ocka svojmu dieťatku pre vzájomné prehĺbenie vzťahu s dieťatkom. Tieto pesničky sú venované všetkým súčasným aj budúcim rodičom a detičkám. Ukazujú cestu, ktorá nás priviedla k šťastnému rodinnému životu v duchu vzťahovej výchovy. Veľmi by sme sa tešili, keby vás inšpirovala a podporila v tom, aby ste vášmu dieťatku spievali. Nezáleží na tom, či ste so svojím hlasom, spevom spokojní. Podľa výskumov je hlas mamičky a otecka tým najoptimálnejším zvukom, ktorý dieťatko potrebuje. Spievajme a prospievajme, vyspejme!:) Texty piesní sú vedome pozitívne, aby umocňovali všetko dobré a priťahovali energie, myšlienky a udalosti na rovnakých vibráciách harmónie, lásky a mieru.

Ďalšie prínosy:

Texty piesní sú vedome pozitívne, aby umocňovali všetko dobré a priťahovali energie, myšlienky a udalosti na rovnakých vibráciách harmónie, lásky a mieru.

Pieseň Ami Tomake je bengálska ľudová pieseň. V preklade znemená Ľúbim ťa dieťatko moje. Naučila nás ju naša lektorka masáže dojčiat Aneta Csalla. Vybrala si ju Svetová asociácia masáže dojčiat pre jej výnimočne upokojujúci vplyv na detičky. Keď ju zaspievate, dieťatko sa isto utíši.

Zastúpenie nástrojov je výnimočne bohaté, aby zvuková masáž bola výdatne blahodárna.

Obrázok tehotenstva Podporuje plodnosť. Je plný symbolov: držanie muža a ženy opisuje ležiacu osmičku – spojenie lásky vytvára nekonečno; ich láska vytvára spoločnú auru v tvare srdca. Prirodzene prerastá do prírody. Tá je pravým prostredím pre šťastný a zdravý vývoj; kvet zosobňuje dieťa, ktoré je plodom – kvetom lásky muža a ženy. Kvety predstavujú dokonalosť, božskosť rovnako ako deti; dúhové farby aury symbolizujú znamenie šťastia, radosti, ukrytého pokladu v nás. Keď sa na obrázok zadívate, možno objavíte ešte niekoľko vlastných symbolov s odkazmi ;0)

Vysvetlivky:

„Slovo mantra znamená to, čo ochraňuje (tra) myseľ (manas). Spievaná mantra teda prostredníctvom zvukových vibrácií navodzuje vnútornú harmóniu a frekvenciu mozgových vĺn alfa; priťahuje pozitívne myšlienky; sprostredkuváva vyladenie sa na nefyzikálne energie tela a prepojenie s celkom, ktoré dodáva veľkú oporu a podporu.” (Aby porod nebolel, Lucie a Radek Groverovi – Suchý)

Vzťahová výchova (Attachemnt Parrenting) maximálne posilňuje väzbu medzi dieťaťom a rodičom. Symbolizuje ju prirodzený pôrod, dojčenie na požiadanie, spoločný spánok rodiny v tesnej blízkosti, okamžité reagovanie na plač dieťaťa…Viac o tom napr. v DP práci Vzťahové rodičovstvo po prirodzenom pôrode Lenky Sovovej.

Afirmácia je kladné tvrdenie, jednoduchá, ale veľmi účinná duchovná prax, veta, ktorú si hovoríme sami pre seba nahlas alebo v duchu. Afirmácie predstavujú najjednoduchší spôsob ako zámerne riadiť vedomý proces myslenia. Veda potvrdila, že relitu tvoria naše myšlienky. Vedome pracovať s myšlienkami, tvoriť si afirmácie, heslá, znamená vedome tvoriť krásny život :).

Z vašich reakcií:

Ahoj Saška, vaše cd máme veľmi radi. V Pezinku pri Bratislave cvičíme a tancujeme týždenne so stovkou detí a ich mamičiek/oteckov aj na vaše pesničky… Kristínka

Vaše cd počúvame stále dokola… :) Zuzka

Keď som si vypočul vaše cd, napadlo mi pohľadať dávno zabudnutú gitaru a začal som svojej dcérke spievať a so ženou jej skladáme pesničky… Miroslav

Pri nádhernej hudbičke od Vás sme si poplakali… Magdalénka

Texty k niektorým piesňam:

Ami tomake

Ami tomake balo baši bejbi

Zázrak počatia

Keď láska je tak silná že zázrak musí prísť

z dvohc vznikne tretia bytosť a dáva večný zmysel žiť. Na Zemi môžeš voľne rásť, lásky vzduch dýchaj, na Zemi môžeš voľne rásť, slnko svieti v každom z nás pre nás, pre nás, pre nás.

Nosím ťa v sebe

Nosím ťa v sebe skryté dieťatko naše

a keď ťa porodím o telo ťa priviažem, budem ťa v šatke nosiť a chrániť pred svetom, v úkryte spoznáš ho kým vyrastieš a rečou

tvojich drobných pier mi povieš: “mami, už pripravené som vlastnými nohami”

Harmónia, láska a mier

Harmónia, láska a mier sú tvojou výstelkou

v nej sa vyvíjaš naše vytúžené dieťatko

vidím tvoje smejúce sa očká tvoju jemnú hebkú pokožku

narodíš sa v bezpečí a pokoji radostne, tichúčko

Zatancuj

Tancuj tancuj, tancuj tancuj, celému svetu zatancuj, tancuj tancuj, tancuj tancuj, celému lesu zatancuj, zatancuj..

Povedz mi

Povedz mi ocko prečo stúpa dym,povedz mi mamka prečo v noci spím

povedz mi babka pečo vrásky máš

povedz mi dedko prečo padá dážď

Mám toľko otázok o svete vôkol mňa

cítim, že stávam sa jedným z vás

Povedz mi teta odkiaľ vychádza slnko čo začiatok dňa prezrádza

Povedz mi strýko odkiaľ priteká, rieka ktorej sa tak rád dotýkam

Mám toľko otázok o svete vôkol mňa

cítim, že stávam sa jedným z vás

Vstávanka

Vstávaj,vstávaj, lásenka moja. Dníček sa zrodil, k sebe nás volá.

Vstávaj, vstávaj, srdiečko moje, teším sa na teba a večne ťa milujem!

Z krajiny sníčkov priletíš späť k nám, kytičku pohladení, božtekov ti dám.

Vítame ťa medzi nami

Vítame ťa medzi nami, dieťatko naše. Ďakujeme, že si prišlo na tento náš svet. Vítame ťa medzi nami, dieťatko naše. Ďakujeme, že si prišlo nahé a čisté.

Ako strom

I: Ako strom rastiem ku nebíčku a zapúšťam korene do zeme :I

I: Rúčkami mávam mávam mávam, vietor ma hladí, vietor ma hladí:I

I:Vtáčik čviriká čviriká čviriká keď stíchne dážď, keď stíchne dážď:I

Ďakujem ti dieťatko

Ďakujem ti dieťatko, milované, že našlo si ma a stala som sa mamkou, budem ťa chrániť zo všetkých síl, tak ako chrániš ty nás pred všetkým. Ďakujem ti dieťatko milované, že našlo si ma a stal som sa ockom, budem ťa chrániť zo všetkých síl, tak ako chrániš ty nás pred všetkým.

Ďakujeme ti, dieťatko milované, že našlo si nás a stali sa z nás traja, budeme ťa chrániť zo všetkých síl, tak ako chrániš ty nás pred všetkým.

(Ďakujeme vám detičky milované, že našli ste nás a stali sa z nás štyria, budeme vás chrániť zo všetkých síl, ako chránite vy nás pred všetkým.)

Uspávanka

Ulož si hlávku na moju hruď

Ulož si hlávku na moju hruď

Dieťatko naše narodené v júni / v noci, cez deň, v lete, v zime, v mieri, v láske

Ulož si hlávku na moju hruď

Zavri si očká a sladko spi

Zavri si očká a sladko spi

Dieťatko naše narodené v júni / v noci, cez deň, v lete, v zime, v mieri, v láske

Zavri si očká a sladko spi

Bude sa ti snívať o dnešnom dni

Bude sa ti snívať o dnešnom dni

Dieťatko naše narodené v júni / v noci, cez deň, v lete, v zime, v mieri, v láske

Budú sa ti snívať prekrásne sny

.Farby dúhy

Farby dúhy skúšame chytať v tráve

víly s nami tancujú spieva s nami celý les

láka nás zlatý dych briez

Splývať vnárať sa do náruče Zeme

dotýkať sa jej sily smieme

Prúdiť svietiť, cítiť svetlo v sebe

vidieť ho a dávať

Žblnkot vody v tajomnom lese šumí

Lúče z neba putujú

Presvetlia skryté, zahalené miesta, krajinky rodnej

Nášho hniezda

Splývať vnárať sa do náruče Zeme

dotýkať sa jej sily smieme

Prúdiť svietiť, cítiť svetlo v sebe

vidieť ho a dávať

Nana nana nanana nana nana…:)

Sadaj slnko sadaj

Sadaj slnko sadaj za zelenú horu, zelenú horu sadaj usínaj

Sadaj slnko sadaj za zelenú horu, zelenú horu sadaj usínaj

Lala leila lala la lei

Lala leila lala la lei

A ty mesiac svieť nám aj nocou chceme kráčať aj v noci chceme ísť

A ty mesiac svieť nám aj nocou chceme kráčať aj v noci chceme ísť

Lala leila lala la lei

Lala leila lala la lei

Nájdeme miesto hlboko strážené, posolstvo mieru svetu vyšleme

Vytvoríme kruh budeme v ňom tancovať, hviezdy sa na nás budú z neba usmievať