Miesto umelého potratu adopcia, miesto adopcie láska


Myslím na všetky ženy, ktoré najbližšie okolie nepodporilo v tom, aby si dieťatko, ktoré v nich rástlo, nechali. Či už sa ho chceli vzdať kvôli nešťastnej láske, z ktorej vzišlo; z neuspokojivej finančnej situácie; pokiaľ boli k sexu donútené; z pocitu, že na materstvo nie sú pripravené… Chcela by som, aby tieto ženy vedeli, že existuje veľmi humánne riešenie, pokiaľ svoje dieťatko nechcú.

Vynosiť dieťatko a dať ho na adopciu. Okrem toho, že dieťatku zachránite život, neplodným a iným rodinám darujete dieťa. A v tom najlepšom prípade, pokiaľ by sa neskôr stalo, že by ste sa na materstvo cítili, dieťa na vás počká a vždy ocení, že ste si poň prišli. Tento motív prezentuje nádherný dojímavý film Bella na stiahnutie tu: http://www.ulozto.sk/4610980/bella-2006-xvid-avi .

Pokiaľ chcete pred tým, než sa dieťatka vzdáte, zažiť najvyššie hladiny šťastia, akého je telo pomocou endorfínov a oxytocínu schopné zažiť, poroďte prirodzene. Práve prirodzený pôrod totižto spúšťa v tele matky a dieťatka tieto hormóny. Ich vyplavovanie je blokované, keď v pôrodnici do pôrodu zasahujú rutinnými zákrokmi a podávaním umelých látok. Máte právo ich odmietnuť. Treba vopred, keďže personál sa na váš súhlas/nesúhlas nepýta. A potom si to naplno užite. To voňavé nádherné telíčko, tie očká, ktoré sa na vás upierajú s absolútnou láskou a dôverou, to sladké prisatie. Malinké ručičky, najsladšie klbôčko…Láska na prvý pohľad!

Ak nebudete túžiť zažiť tú najväčšiu radosť, akou je vaše dieťatko, ak nebudete chcieť byť bezhranične milovaná bez ohľadu na to aká ste, potom sa dieťatku poďakujete a odovzdáte ho ďalej aby robilo šťastnými iných ľudí, ktorí to vedia oceniť viac.

A viete čo? Je možné, že po tomto zážitku ho začnete absolútne milovať a nikomu ho neodovzdáte. Priekopníčky náhradného rodičovstva vám na svojom príklade ukážu prečo. Vyberám úryvok z knihy Zázrak porodu I.M. Guskin:

“ V roku 1974 vyšla prvá kniha Farmy Hey Beatnik! This is the Farm Book, v kt. pôrodné asistentky farmy prvý krát uverejnili ponuku pre matky, ktoré chceli donosiť svoje dieťa napriek tomu, že si neboli isté, či si ho chcú nechať. Mohli prísť na Farmu, kde zdarma dostali ubytovanie, stravu i prenatálnu a materskú starostlivosť. Nikto budúce mamičky, väčšinou slobodné, nenútil, aby sa svojho dieťatka vzdali. Až po tom, čo sa mamička aj po pôrode necítila na to, že by sa dokázala o dieťatko postarať, bolo umiestnené do náhradnej rodiny. Dohoda znela, že kedykoľvek by sa mamička rozhodla vziať si dieťa späť, náhradná rodina jej ho vráti. Náhradné rodiny sa slobodne rozhodli riskovať, že budú milovať a vychovávať dieťa, ktoré s nimi možno nezostane. Do začiatku roku 1984 využilo túto ponuku 269 žien. Kupodivu len 12 z nich odovzdalo svoje dieťa do náhradnej starostlivosti a polovicu týchto detí si neskôr biologická matka alebo príbuzní vzali späť. Pôrodné asistentky si všimli, že väčšina matiek, ktorým pomáhali, si vybudovala k svojmu dieťatku silný vzťah – možno práve preto, že rodili prirodzeným spôsobom – že prestali pochybovať o svojich materských schopnostiach. Veľké percento z nich neskôr kontaktovalo pôrodné asistentky, rozprávali im o svojich pôrodoch a o tom, že existencia ich programu bola hlavným faktorom, ktorý ich primäl dieťa donosiť.“

Zachrániť dieťa pred umelým potratom znamená aj zachrániť ženu pred poškodením duševného zdravia. U žien po umelom potrate sa vyskytujú aj samovraždy.

Prosím, ak poznáte tehotné dievča, ktoré uvažuje nad umelým potratom, pomôžte jej ako môžete. Napríklad aj tým, že jej prepošlete tento článok.

Viem, že to nie je ideálne riešenie. Mnohí si umelý potrat zamieňajú s post antikoncepciou. Mnohí milujúci sa ľudia stále nemajú základné poznatky o oplodnení. Je dôležité pamätať na to, že počas pohlavného styku sa mužovi uvoľňuje malé množstvo ejakulátu, tzy. Kvapka lásky. Obsahuje milióny spermií, ktorých jediným cieľom je nájsť vajíčko a oplodniť ho. O tomto uvoľnení muž nič netuší, pretože ho necíti a nevie ho zastaviť. Vždy, keď sa ľudia milujú bez ochrany vlastne pracujú na dieťatku J

Dovolím si odbočiť od témy. Ešte mi leží na srdci jedna dôležitá informácia pre všetkých, ktorí používajú hormonálnu antikonpciu z dát cbr.europe: „Z 18 hormonálnych antikoncepcií zaregistrovaných na Slovensku, len 5 priznáva v príbalovom letáku zmeny v maternici, ktoré zabraňujú uhniezdeniu týždňového embrya. Všetky však majú abortívny efekt, ktorý výrobcovia pacientkam zamlčiavajú. Žiaľ slovenský parlament nadŕža viac farmaceutickému priemyslu, než aby sa držal Ústavy SR, ktorá garantuje právo na informácie občanom.“

Plánované rodičovstvo prináša na Zem šťastné vyspelé bytosti, pozdvihuje nás na vyššiu úroveň a odlišuje od zvieratok…

Veľa úspešných a vedomých počatí a zachránených detičiek nám prajem!

Saška Ariana