Tehotenská joga

Rokmi vnímam progres v mnohých pomocných prirodzených veciach a vďaka Bohu, aj tehotenskej jogy už nie je ako šafránu. V Košiciach ju precvičuje dokonca už viac žienok. Ja som mala to šťastie, že jogínka Benita zo www.samsarajoga.sk, ku ktorej na jogu chodia naše detičky otvorila aj gravid jogové cvičenia. Veeeeeľmi úžasné, čo dokáže takéto cvičenie s telíčkom. Benita vždy zdôrazňuje, že na gravid joge je najprínosnejšie to, že žena vedome dosýta dýcha. A tak, ako aj pri speve, sa môžu kyslíkom prenášať lepšie živiny po celom tele až k dieťatku. Aj na boľavé kríže je gravid joga super pomoc. Pokiaľ vo vašom okolí nemáte gravid jogu, youtube je plný aj slovenských videí, takže si môžete cvičiť aj doma. V spoločnosti ďalších tehuliek je to ale príjemnejšie. Niet nad ľudský kontakt a podporu :).
Cvičiteľ vie aj poopraviť pri nesprávne robenej pozícii, či práci s dychom.
Mne sa žiadalo cvičiť jogu každý deň. Raz do týždňa sa mi podarilo zájsť do jogového centra, ale to by bolo málo. Keď sme s rodinkou strávili dva mesiace pri mori, mohla som veselo cvičiť na brehu mora. To bolo niečo :) Krásne spomienky..Verím, že aj vďaka jogovaniu som mala krásne tehotenstvo a pôrod :).

PS:Ak vám tento článok pomohol, budem vám vďačná za symbolickú podporu fungovaniu stránky na čísle účtu :SK2583605207004202723862, prípadne keď vás osloví CD pre tehotné páry Detičky lásky, CD pre rodinky Vílie pesničky alebo knižka o pôrodoch doma Zrodenie alebo aj my sme (sa) rodili doma.
s láskou Saška