Tehotenstvo sa týka hlavne otecka

Tehotenstvo – to sú traja – muž, žena a dieťa

Tehotenstvo vzniká spojením dvoch pohlavných buniek – mužskej a ženskej. Dieťatko síce ďalej rastie v matke, ale je z rovnakej časti polovičkou z otca. To, že nie je v oteckovi neznamená, že sa ho tehotenstvo netýka. Práve naopak. Otecko je duchovnou potravou. Z nej má dieťatko rovnako dôležitý úžitok, ako z potravy, ktorú prijíma od matky.

To, ako muž príjme nový život nesmierne ovplyvňuje to, ako ho príjme žena. Keď sa z dieťatka teší, pre ženu nie je nič dôležitejšie a keď sa neteší, pre ženu neexistuje väčšie sklamanie. Ktorá žena by podstúpila zavraždenie vlastného dieťatka, keby sa ju snažil muž prehovoriť?

Dieťatko komunikuje s mamičkou aj biochemickou cestou. To je komunikácia, ktorú žena vie len sčasti ovládať. Hormóny z tela matky putujú rovno k dieťatku a ono podľa nich vie, či je mamička šťastná, alebo vystrašená, či je to len zľaknutie, alebo dlhodobé trápenie.

Takisto na zrýchlené bitie srdiečka reaguje dieťatko citlivo. Thomas Verny vo svojej knihe Tajomný život dieťaťa pred narodením uvádza mnoho dôkazov o tom, že partner najviac ovplyvňuje tehotenstvo ženy.
Partner zohráva veľkú úlohu aj pri tom, aký vzťah bude mať matka so svojím dieťaťom. Keď dáva žene pocítiť, že sa mu jej telo páči, aj žena bude mať zo svojho tela radosť a čo je najdôležitejšie – vraj tak ako má rada svoje telo v tehotenstve, bude mať rada svoje dieťatko.

Pôrod, to je zrkadlo vzťahu nastávajúcich rodičov. Je neoceniteľné, keď sa všetky partnerské nezrovnalosti vyriešia ešte pred počatím, avšak nanajvýš dôležité pred pôrodom, aby ste si ho mohli vychutnať tak, ako vašu lásku.

Saška